Hatszínvirág

5+1 bevált gyakorlat a pozitív megerősítések használatához

A héten a fókusz itt a Hatszínvirágon a pozitív megerősítésekre – vagy ahogy én hívom: varázsszavakra került. Az Alkosd meg a varázsszavaid, hogy megújuljon az életed! bejegyezésben az alapokat már megbeszéltük: mik is ezek, hogyan és hogyan nem érdemes használni őket. A mai napra összegyűjtöttem egy csokorba a kedvenc gyakorlataimat,  hogy  hogyan tudjuk őket a mindennapi életünk részévé tenni a legkönnyebben. Remélem kedvet kapsz a kipróbálásához és mielőbb bele is vágsz! 🙂 Tudod, ha változást akarsz változtass! 🙂

  1. Írd ki! Írd le a kiválasztott mondatokat, és tűzd ki jól látható helyekre. Remek hely erre például pont a wc-vel szemben, azt biztos el fogod olvasni naponta többször is:-) De tehetsz egy cetlit a pénztárcádba, vagy ráírhatod több kis jegyzetlapra is, és ragaszd ki a lakás több pontjára (íróasztal, hűtő, előszoba tükör, monitor sarka…), így garantáltan, naponta többször emlékeztetni fogod magad rá. Ráírhatod egy sima papírra, post it-re is, de ha van némi díszítős/kreatív hajlamod, szépen kivitelezve is elkészítheted. Én amikor találok egy olyan mondatot, ami “bevésődik” először csak gyorsan felírom az első kezem ügyébe kerülő cetlire, és később amikor van rá időm, kedvem, elkészítem a kedvenceket szebb kivitelben is (lásd 6. pont) Ha értesz egy picit a képszerkesztéshez, készíthetsz a mondatodból hátteret telefonra/gépre. A canva.com-on minimális gépkezelői ismeretekkel szép kis feliratos képeket tudsz ingyen gyártani, én is ezt használom a célra.
  2. Varázstabló: készíthetsz egy motiváló montázst is egy olyan helyre, ahol gyakran látod, például az íróasztalodhoz vagy az ágyadhoz. Itt a megerősítéseid mellett helyet kaphatnak kis képek, amelyek emlékeztetnek a célodra, motiváló idézetek, képek is. Az enyém most épp így néz ki (az angyalos kártyákat Doreen Virtue Napi útmutatás angyalodtól kártyacsomagjából emeltem ki):
  3. Varázsfüzet: Ha nem szeretnéd „közszemlére” tenni ezeket a dolgaidat, akkor pedig nyiss erre a célra egy füzetet, és olvasd el minden reggel és este (és amikor csak lehetőséged van rá) a leírtakat. Beleírhatod a szöveget egy kinyithatós képeslapba is: így ránézésre a külső oldal csak egy szép kép, és a belsejében csak Te látod a szövegezést – de mégis mindig kéznél van, gyorsan előkapható. A lényeg, hogy minél többször olvasd, lásd, halld, de legalább napi 2 alkalmat érdemes rászánni. Ha hangosan kimondod, még jobb a hatása. Nagyon jó érzés így indítani a napot, és napzáró gyakorlatnak is tökéletes. Nem vesz el túl sok időt a reggeli rutinból (max. 1-2 perc, attól függően hány mondatod van), de sokat tud dobni az ember hangulatán, ha ezekkel a gondolatokkal ébred. 
  4. Szöveges, énekes mantrák hallgatása: Nekem nagyon sokat segítettek Bagdi Bella énekes mantrái – ezúton is hálás köszönet Bellának értük 🙂 – mert egyszerűen belemásznak a dallamok fülembe (jobban mint a szövegek, én nagyon fogékony vagyok a zenére), és miközben hallgatom őket nem 1x, hanem 100x hallom, és jó mélyen rögzülnek, sokkal könnyebb előhívnom a mondatokat. 2 személyes kedvencem Bellától a Előttem legyen mindig út, és a Lélekben hozzád emelkedem cd. Az előbbi lendületesebb, ezt szívesebben hallgatom napközben, a gyerekek is szeretik nálunk (a Férjem már kevésbé :-D). A Lélekben hozzád emelkedem egy elmélyülősebb, imadalokat tartalmazó cd – ezt csak egyedül szeretem hallgatni, de csodás módon megnyugtat, inspirál és kitisztítja a fejemből a kusza gondolatokat, ha nagyon megy a mókuskerék. A másik kedvencem Balogh Béla: Tudatalatti tízparancsolata cd-je. Itt nem is kell rá odafigyelni, ezek nyugodtan szólhatnak háttérzeneként, vagy akár alvás közben is: a pozitív megerősítő gondolatok alvás közben is tudnak rögzülni. Hallgathatod őket akár esténként, elalvás előtt is.
  5. Tükör gyakorlat haladóknak: Nagyon hatásos, ha naponta szánsz arra pár percet, hogy 1-2 alkalommal, háromszor megismételve, tükörbe nézve, egy-egy izommozdulattal kísérve elmondod magadnak. Ezt csináld legalább 1 hónapon keresztül. A lényeg, hogy éld bele magad a helyzetbe! Érezd, ahogy megvalósult a kívánt cél! Lehet, hogy ezeknek a mondatoknak a hallatára megszólal egy kis hang a fejedben, ami ellenkezik, és nem hisz el egy szót sem az elmondottakból. Vagy megeshet, hogy egyszerűen csak rosszul érzed magad, miközben ezeket a gondolatokat ismételed. Ha ez előfordulna, akkor változtass a szövegen! Keress olyan mondatokat, amiket el tudsz hinni, és amiket boldogan ki tudsz mondani! Hiába mondod azt, hogy “Türelmes vagyok.” ha közben majd szétfeszülsz az idegtől. A szavak mellett a hozzájuk kapcsolt érzések is nagyon fontosak. A gyakorlatnak csak akkor lesz hatása, ha érzelmileg is beleéled magad, és tényleg átérzed a kívánt dolgot, miközben mondod a szöveget.

+1: Fesd meg! Kreatív technikát kedvelők nyugodtan szabadjára engedhetik a fantáziájukat, és akár meg is festhetik a kedvenc mondataikat. Sajnos még kevesebb időm jut az alkotásra a gyerekek mellett, mint amennyi jól esne, de ha sikerül csennem egy pár órát, egy ilyen kép megfestése csodálatos feltöltő erővel bír. De erről majd még sokat fogok mesélni itt a blogon… 🙂 Addigis kedvcsinálónak az egyik kedvenc képem, amit készítettem a témában:

Tartsatok velem itt a blogon és a FB oldalmon is, ahol részletesen kivesézzük még ezt a témát.

Szeretettel,

Mariann

 

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!