5+1 tipp, hogyan találd meg a számodra megfelelő étrendet

Napjainkban rengeteg táplálkozási irányzat közül válogathatunk, tele van az internet, a magazinok a sok-sok ajánlással. Ez is tipikusan az a téma lett, amihez mindenki ért(eni vél), mint a focihoz, meg a gyerekneveléshez. Sokan sajnos az egészséges táplálkozást nagyon furcsa dolgokkal azonosítják, amiket valójában nem mondanék egészségesnek, inkább szélsőségesnek. A mai napra kezdésnek összegyűjtöttem 5+1 tippet, hogy mi az, ami segíthet eligazodni az információk rengetegében.

1. Bánjunk óvatosan azokkal az étrendekkel/diétákkal, amelyekre az jellemző, hogy:

2. Betegség esetén mindenképp érdemes dietetikus segítségét kikérni az étrend átformálása előtt. Gyerekek étrendjének összeállításakor, várandósság/szoptatás alatt különösen fordítsunk figyelmet arra, hogy honnét tájékozódunk, ez nem az extrém diéták kipróbálásának időszaka!

3. Ha szeretnénk változtatni étrendünkön, az egyik legfontosabb szempont, hogy olyan életmód formát válasszunk,ami a legjobban illeszkedik az élethelyzetünkhöz, preferenciáinkhoz, és számunkra a leginkább követhető. Érdemes hosszú távra tervezni, életmód váltásban gondolkozni – tehát olyat választani, amit akár hónapokon, éveken át is tartani tudnánk. A siker egyik kulcsa, hogy mennyire tudjuk követni, betartani az ajánlásokat. Tartsuk tiszteletben a saját ízlésvilágunkat, szokásunkat, és ne próbáljunk meg olyat magunkra erőltetni, ami nagyon távol áll tőlünk.

4. Az olyan diéták, amelyek rövid idő alatt, látványos eredményt ígérnek megterhelik a szervezetet, ezeket érdemes elkerülni. Az önsanyargatással, gyorsan elért súlyvesztés általában többszörösen „visszajön” a diéta elhagyásával.

5. Ne feledkezzünk meg a testmozgás, a pihenés, az energiaszint, és a megfelelő mentális hozzáállás szerepéről sem. Ezek ugyanolyan fontosak, mint az hogy mit eszel. Sőt! Érdemes először fejben kezdeni a nagytakarítást, utána a kamrában.

+1: Az életmódváltáshoz mindenképp szükséges a belső indíttatás, a saját igények figyelembe vétele, a megfelelő motiváció, a tudatosítás és felelősség vállalás: átgondolni, hogy a jelenlegi helyzet hogy alakult ki, mivel tartjuk fent, és min tudnánk változtatni. Inkább tűzzünk ki kisebb, de reális és pontos célokat. Ehhez további ötleteket a Tippek a tartós és sikeres életmódváltáshoz írásomban találsz.

A héten a fókuszba itt a Hatszínvirágon az egészséges életmód került. Látogassatok el többször ide a blogra, és a FB oldalamra is – folytatjuk a témát.

Szeretettel,

Mariann

Címkék: , , , ,
Tovább a blogra »