Ötletek lánybúcsúra
Az elmúlt években több kedves barátnőm leányságát is búcsúztattuk, így jó ötletnek tűnt összegyűjteni a feladatokat és egyéb tippeket egy helyre. Hátha másnak is hasznos lehet. 🙂 Íme:
A szervezés és ötletelés előtt szerintem a legfontosabb alapszabályként azt leszögezni, hogy ez az este a menyasszonyról szól és vegyük figyelembe az Ő kívánságait és ízlését. Ha például nem az a típus, aki kedveli az iszunk-hányunk-belefekszünk bulikat, akkor ne a piálós feladatokon legyen a hangsúly; ha rosszul van a f*sz-os tortáktól, nyalókáktól, szívószálaktól és egyéb lánybúcsús kellékektől, és nem kedveli a riszálós-vetkőzős fiúkat, akkor ne ilyen meglepetéseket szervezzünk neki. Míg ha az ara alapvetően egy pörgős, bulizós, bevállalós fajta, akkor valószínűleg nem a férj ismereti tesztes-házi bulis megoldás lesz az ideális választás.
Szerintem az alapokat (helyszín – legalábbis a stílus: házi buli vagy szórakozó helyes/vándorlós, a résztvevők listája, és a határok: mi az ami tuti nem fér bele/bele fér) érdemes tisztázni a menyasszonnyal, hogy tényleg jól süljön el a buli.
Az alábbiakban pedig íme a konkrét ötletek a feladatokhoz és ajándékokhoz egyaránt.
Feladatok házi bulis/beülős lánybúcsúkhoz
Ha beülős-feladatos lánybúcsút szerveztek, akkor lehet ez az este vezérfonala. A feladatoknak adhattok egy nevet, sorszámot, amit kis cetlikre írva jól el lehet rejteni lufikba, amit a kérdéssel együtt felfújtok – így a dekoráció kérdése is megoldódott. 🙂 Az este folyamán a menyasszony sorba kipukkasztja őket, így alakítva a feladatok sorrendjét. Lufik helyett a feladatos cetlik kerülhetnek egy szép dobozba, amiből kihúzza őket; vagy adventi naptár szerűen kis dobozokba – ízlés, idő és kézügyesség függvényében. 🙂
Ha sikeresen végrehajtotta a menyasszony az adott feladatot, akkor kaphat egy kis ajándékot; és/vagy akkor a résztvevők isznak; ha nem sikerült, akkor Ő iszik.
A feladatok mellé készíthetünk segítség kártyákat is, mint például: felező, telefonos segítség, a közönség (jelenlévő barátnők) segítsége, passz kártya, ivócimbora.
- Bemutatós: ha a résztvevők nem mind ismerik egymást, akkor a menyasszony feladata, hogy pár mondatban bemutassa őket. Közben egy dobozba készítsünk oda kis fecnire írt szavakat (pl. abrakadabra, ütvefúró, földigiliszta…stb. bármi…) és ha tapsolunk egyet, akkor a menyasszony húz egyet belőlük, és bele kell szőnie az adott szót a bemutatóba.
- Barátnős, nosztalgiázós: válogassatok össze régi fotókat vagy emlék tárgyakat, és találja ki a menyasszony, hogy kitől van, mikorról, felidézve a közös régi emlékeket.
- A klasszikus férj ismereti teszt: a válaszokról kérdezzük előtte ki a vőlegényt, hogy megtudjuk, helyesen válaszol-e az ara. Néhány ötlet a kérdésekhez: mi a kedvenc étele, mi volt a jele az óvodában, mikor/hol találkoztak először, mi a kedvenc filme/zenéje, mi az az 5 dolog amit a legjobban szeret benned, mi volt az első ajándék amit kapott tőle, mikor és hol csókolóztak először, mondj 3 dolgot amivel fel lehet bosszantani, mondj 3 dolgot amivel örömet lehet neki szerezni, mikor vesztette el a szüzességét, mi volt az első szava, mi az a 3 dolog amit magával vinne egy lakatlan szigetre; a vőlegény telefonszáma fejből…stb.
- Kirakós: nyomtassatok ki pár képet (lehet a vőlegényről, közös kép, és/vagy egy jó pasiról), vágjátok fel és a feladat, hogy x idő alatt kirakja
- Megmagyarázós: össze nem illő szavakból adott vicces házassági szituk megoldása szóban pl.-későn érsz haza, hogy magyarázod ki/idő előtt elfogyott a pénz a családi kasszából …stb., adott szavaknak itt is bármi hülyeség szóba jöhet, ami csak eszetekbe jut 🙂
- Kinek a testrésze? Ehhez szükséges pár fotó a vőlegény egyes testrészeiről (fül, orr, tenyér, térd, kisujj, bicepsz…stb), és pár kép nem a vőlegényről (csajok párjai, Brad Pitt, google…stb) és az arának ki kell válogatni, hogy melyik a vőlegényé.
- Miért mész hozzá? Egy fél literes poharat/üveget bevonalkázunk és ráírjuk a különböző indokokat (az enyémen anno a következők szerepeltek fentről lefelé: érdekből, mert jó a segge, sok a pénze, nem akadt jobb, okos/helyes, mert igazán szeretem), majd megtöltjük némi alkoholos itallal. A feladat, hogy adott idő alatt el kell fogyasztani. Ha letelt az idő, megnézzük melyik vonalkáig jutott a menyasszony és így kiderül a házasság valódi oka 🙂
- Menyasszonyi ruha: menyasszonyi ruha készítése wc-papírból egy szabadon választott barátnő segítségével
- Babás feladat: játékbaba pelenkázása időre
- A tökéletes háziasszony: fűszer ismereti teszt illat alapján bekötött szemmel; gombfelvarrás időre; tapintás alapján tárgyak felismerése bekötött szemmel (pl. répa, vibrátor, papucs, fakanál…stb); receptek felolvasása és a feladat kitalálni hogy milyen ételről van szó
- Igyál, ha… : egy borítékba kerülnek cetlik, amik körbejárják a társaságot, mindenki húz belőle egyet és felolvassa. Ilyesmiket írhattok rá: Igyál, ha…. …. tavasszal születtél; …. ha nem tavasszal születtél; …. ha férjnél vagy; …. ha nem vagy férjnél; … ha szexeltél már szabadban … stb.
- Az életmentő: részeg férjen végrehajtandó életmentő „beavatkozások” bemutatása az egyik barátnőn, például pozíció hánytatáskor/pisiléskor, stabil oldalfekvés.
- Szerelmi vallomás készítése vagy sms írás, adott szavak felhasználásával
- Lufi borotválás
A feladatok zárásaként a menyasszony felolvashat egy fogadalmat, majd megkapja a Lánybúcsú Bizottság oklevelét, melybe a Csajok a házasság kötést jóváhagyják. Valamint még a lánybúcsú előtti héten küldhetünk vicces idézést is a menyasszonynak. Nálunk például ezek voltak:
Feladatok szórakozóhelyekre
- Lánybúcsús pólóra/emlékkönyvbe aláírás gyűjtése 20 pasitól az este folyamán
- Klasszikus petrezselyem árulós pénzért vagy pusziért/aláírásért
- Interjú készítés a jó házasság titkáról ismeretlenekkel, hogy mivel tegyük boldoggá a férjet
- Pasik toborzása csoportképhez vagy minél többel közös fotó készítése
- Jó kívánság gyűjtése a házassághoz idegen pasiktól
- Cetlikre felírunk különböző férfi típusokat, például hosszú hajú, magas, szőke, kopasz, szakállas, izomagyú, mackós stb. A menyasszony húz belőlük, és az adott jellemzőkkel rendelkező egyedet fel kell kutatni a szórakozóhelyen/utcán, és kicsalni tőle egy-egy puszit, aláírást.
Program ötletek
A fentieken túl meglephetjük a barátnőnket valami olyan külsős programmal, workshoppal is, ami közel áll hozzá. A közös festéstől elkezdve a főzőtanfolyamon át bármi, amit szeret az ara. Ha a barátnőtök nyitott a kreatív, önfejlesztős programokra, nálunk a Hatszínvirág Harmónia Házban több kreatív feltöltődés program közül választhattok: bejelentkezhettek például mandalafestésre, álomtabló vagy örömbefőtt készítésre is.
Ajándékok
- Emlékkönyv – fotókönyv: a nők nagy része szereti a fényképeket, így egy fotókönyv/emlékkönyv készítése igazi szép ajándék lehet. Az én kedvenc programom a Cewe fotókönyv – a weboldalukról könnyen kezelhető/letölthető programokkal készíthettek otthon is fotókönyvet – erről a hobbimról itt írtam részletesebben. Ha nem annyira kedvelitek az ilyen megoldást, akkor vásárolhattok egy csinos füzetet, könyvecskét – amolyan emlékkönyv jelleggel. A könyvbe kerülhetnek gyerekkori képek a menyasszonyról, néhány fontosabb kép a párról, valamint a lánybúcsú résztvevői kaphatnak 1-1 oldalt, amit saját ízlésükre szabhatnak: kerülhetnek ide például közös fotók a menyasszonnyal, közös emlékek megidézése, egy-egy kedves történet, az ara aranyköpései, jó kívánságok a házassághoz, és/vagy egy kedves idézet. Belekerülhet a könyvbe a lánybúcsú forgatókönyve, a kvíz kérdések a helyes válaszokkal, és a többi feladat is. Ha kinti bulit szervezhettek, lehet ebbe gyűjteni az aláírásokat, jó kívánságokat is. Hagyhattok helyet a bulin készült fotóknak és egy kis élmény beszámolónak is. Anno én is kaptam ilyet a saját lánybúcsúmon, és még most, évek múlva is nagy élmény újra fellapozni. Szerintem ez az egyik legszebb ajándék, amit adhatunk ez alkalomra.
- Feliratos póló a menyasszonynak, pl. a következővel: “Jövő héten férjhez megyek”, “Game over”, “Ma még szabad vagyok”
- Menyecske naptár: hasonló az adventi naptárhoz. Kis dobozok vagy borítékok, amiket az esküvő előtti héten kell kinyitni a menyasszonynak, minden nap egyet-egyet. Kerülhetnek bele a barátnőktől jó kívánságok vagy tanácsok a boldog házas élethez, nyomtathatsz bele 1-1 cikket is a témában szakértőktől, szépítkezési szerek a Nagy nap előtt (pl. 1 adagos kis arcmaszk, hajpakolás), egy filter nyugtató tea (pl. citromfű, levendula) vagy egy-egy nap akár egy kis finomság is. Coachként lehet szakmai ártalom – persze csak az erre nyitott barátnőknek – én készítettem már olyat is, amibe szép scrapbook kártyákat tettem, és kérdések kerültek rá. Olyanok, amelyek segítik megőrizni a mostani boldog állapotot, a kapcsolat jelenlegi esszenciáját (elrakandó és pár év múlva ha kétely merül fel elővehető és elolvasható, hogy segítsen tisztán emlékezni erre az évek múltán is). Például ilyesmik:
Scrapbook kártyák a scrapfellowon szoktam vásárolni.
- F*sztorta helyett: ha a menyasszony nem rajong a f*szos ajándékokért készíthettek neki muffin tálat. Nyomtassatok mellé képeket jóképű pasikró, ragasszátok fel őket pálcákra és ezeket szúrjátok bele a muffinokba. Szerintem nagyon jó és mutatós ötlet! 🙂 Vagy választhattok formatortát a menyasszony stílusát követve – én anno egy kastélyos, hercegnőset kaptam, nálam ez telitalálat volt a Csajok részéről 🙂 Itt is oda lyukadunk ki ismét, ahonnét indultunk: a legfontosabb maga a menyasszony személye.
A pasis dekor kártyákat nemcsak sütibe szúrhatjátok, bármi mást is díszíthettek vele. Szerintem például ezen a szendvicskencés tálon is jól mutattak:
A szendvicskencék receptjét itt találod.
Másnap reggelihez sem rossz 😉
- Apró csajos ajándékok, mint vicces tiara/fátyol, varázspálca, nagy-villogó műanyag gyémánt gyűrű, harisnyakötő…stb
- Egy fakanál, rákötve szalagok a lánybúcsú résztvevőinek a neveivel
- Túlélési csomag a házas élethez avagy a házasság nélkülözhetetlen kellékei. Készíthetjük úgy is, hogy egy nagy dobozba halmozzuk az ajándékokat és a végén adjuk át, vagy kaphatja a menyasszony egyesével is őket egy-egy sikeresen végrehajtott feladat után. Kerülhetnek bele például ezek az ajándékok kis szalaggal rákötve a következő feliratokkal:
- egy kis üveg méz – “Hogy minél tovább tartsanak a mézes hetek”
- egy levél fejfájás csillapító – “Ha a feleség nem akarja”
- egy szexi tanga – “Ha a férj nem akarja”
- egy ragasztó és egy kis darab kötöző spárga – “Ha valami eltörött, elszakadt, talán még meg lehet javítani”
- egy filter fekete tea vagy kávé – “Ha túl fáradtak vagytok”
- egy kaparós sorsjegy és/vagy egy feladott lottó szelvény – “Ha már csak a szerencsében bízhattok”
- egy mágnes – “Hogy a vonzalom sose múljon el”
- egy 500-as – “Azt mondják a pénz nem boldogít. Ha Titeket sem, küldjétek vissza! :-)”
- egy iránytű – “Hogy mindig megtaláljátok a helyes irányt!”
- egy kulcs – “Hogy mindig nyitva legyen a szívetek!”
- egy óvszer – “Ha még nem akartok gyereket!”
- egy óvszer tűvel átszúrva – “Ha már nagyon akarjátok!”
- egy gyertya/teamécses – “A meghitt pillanatokhoz”
- egy nagyító – “Hogy a társatok mindig nagyobbnak/többnek lássátok magatoknál!”
- egy cumi – “A gólyára semmit ne bízzatok, mindent magatok csináljatok!”
8. Elsősegélydoboz a nagy napra: minden ami szükséges lehet kisollón át a biztostűn keresztül a fejfájás csillapítóig … a fantáziátokra bízva …
Jó szórakozást!
Ha tetszenek itt a Hatszínvirág blogon lévő tartalmak, iratkozz fel a Hatszínvirág Hírlevekre, hogy értesülj a friss információkról (havi 1-2 levél a legfrissebb cikkekkel, programokkal), és/vagy csatlakozz a FB oldalamhoz, ahol hetente többször harmónia- és egészség tippekkel, ajánlókkal, gondolatébresztő idézetekkel várlak a testi-lelki feltöltődés jegyében.
Szeretettel,
Mariann