Mindig jó érzéssel tölt el, és erőt, lendületet tud adni, ha olvasok egy inspiráló, valós történetet olyan emberekről, akik kreatívak, vagy más mentalitással és gondolkodás móddal állnak az élethez, mint a kis hazánkban megszokott „jaj Istenem de szar nekünk” attitűd. Akik mernek lépni, változtatni, és beleállnak az álmaik megvalósításába, és életük jobbá tételébe. Új, „Így is lehet…” írásaimba ilyen inspiráló embereket, történeteket szeretnék bemutatni Nektek is, hogy szélesítsük együtt a látókörünk, lássunk meg új lehetőségeket, mintákat, megoldásokat, töltődjünk és erőt meríthessünk belőlük. Fogadjátok szeretettel ennek a cikksorozatnak az első részét, amiben Varga Emesét, a Jó reggelt kis pillangó! gyerekeknek szóló meditációs mese könyv íróját, az Inspiráló könyvek oldal szerzőjét ismerhetitek meg.
Nagyon fontosnak tartom, és nagy hangsúlyt fektetek a gyerekeim mentális egészségének a megőrzésére, amihez a legfontosabb eszközeim a mese és a játékok. Szívesen próbálok ki olyan könyveket, amelyek segítenek elsajátítani a gyerekek korának megfelelően relaxációs technikákat: így kerültem kapcsolatba Emese gyerekeknek írt meditációs könyvével, a Jó reggelt kispillangóval! is. Ez a történet egy reggeli mese, ami segít feltöltődni energiával, jó hangulatban kezdeni a napot. Egy kis pillangó kalandjain keresztül kipróbálhatunk egy-egy lazító hatású elemet a már ismert meditációs gyakorlatokból – mint például a légzés technikák, vagy a meditációban jártasabb szülők felismerhetik a virágok képébe bújtatott csakrákat és azok főbb tulajdonságait, üzeneteit – mindezt játékosan, a gyerekek nyelvén bemutatva, pozitív megerősítésekkel és gondolatokkal átszőve. Amik különösen tetszettek azok a szép, színes és ízléses grafikák, már ezeket végiglapozni és nézegetni is jó érzéssel tölt el.
A könyvet 6 éves kortól ajánlja a szerző: nálunk az 5 éves lánykámnál nagy sikert ért el, Ő nagyon megszerette ezt a történetet. A 8 éves fiam már keményebb dió, de ezt teljesen gyereke válogatja, hogy melyik történet fogja megszólítani a gyermekünket: érdemes addig keresgélni, amíg megtaláljuk a Számára legmegfelelőbbet.
A könyv bemutatásánál olvashatjuk az alábbi gondolatot: „A dalai láma szerint, ha a világon minden 8 éves gyermeket megtanítanának meditálni, egy generáción belül megszűnne az erőszak a világban.” Tetszik ez az ötlet. Úgy gondolom, hogy én, mint szülő is tehetek azért, hogy ez megvalósuljon, azáltal hogy milyen példát mutatok, és mire tanítom a gyerekeimet. Szerintem hatalmas kincs az, ha már kis korban megismerkednek életkoruknak megfelelően ezeknek a technikáknak az alapjaival, ami segíteni fogja őket, hogy kiegyensúlyozott felnőtté váljanak.
Elkezdtem követni Emese FB oldalát, az Inspiráló könyveket, ahol nagyon tetszik az a könnyed és humoros stílus, amivel nap, mint nap találkozhat az olvasó. Valóban inspirálóak és szórakoztatóak azok a posztok, amikkel becsempész egy-egy jó játékot, kedves verset, szép képet, ajánlót vagy poént a napokba.
A könyv születéséről
A Jó reggelt kis pillangó! könyv karantén idején íródott. Szeretem azokat a történeteket, amikor a krízisből felállva végül ilyen csodák növik ki magukat. Megkértem Emesét, hogy egy pár sorban mesélje el a saját szavaival, hogy élte meg ezt a helyzetet, hogyan érett meg benne az ötlet és hogy tudta kivitelezni a gyerekek mellett mindezt. Ezt a választ kaptam:
“Szerencsére a kávém erősebb, mint a gyerekeim. De ha a viccet félreteszem, még mindig ez a helyzet. Írásra és rajzolásra, csak akkor van esélyem, ha nagyon ügyesen beosztom a napokat, és folyamatosan előre tervezek, mert a nyugodt alkotás nálunk ismeretlen fogalom, két kisgyermekkel azt hiszem ez a normális. A karantén alatt tökélyre vittem a tervezés művészetét, és megtanultam, hogy hogyan lehet mindenre odafigyelni, miközben megtanultam , hogy hogyan is lehet könyvet szerkeszteni, kiadni, marketingelni és még egy honlapot is készítettem, igaz, nem vagyok egy webmester, biztosan lehetne jobb is , de a sok teendő mellett egyenlőre , ezt tudtam megvalósítani: https://inspiratorbooks.com/ Jelenleg elkezdődött egy szuper folyamat, és megtalálnak a projektek, jelenleg párhuzamosan dolgozom egy pár izgalmas feladaton: A Kék Erdő Alapítványnak manó kártyák készülnek, Egy Costa Ricai Állatmenhelynek illusztrációk, Kézműves Alkotóknak készítek egyedi logókat és egy mesekönyvet illusztrálok egy Ausztrál hölgynek. Közben saját könyv ötletek is alakulnak, szóval nem unatkozom. Mindenkinek azt tanácsolom, hogy ha valamit szeretne, fogjon hozzá, menetközben kialakul a hogyan.“
És a folytatás
Emese további alkotásai körül szeretnék még egyet kiemelni, ami az én egyik személyes kedvencem: A Kék Erdő alapítványnak készített csodás foglalkoztató füzete.
„A foglalkoztató füzet szülőknek elsősorban gondolatot szeretne ébreszteni.
Arra ösztönöz, hogy megállj egy pillanatra, elgondolkodj azon, hogy vajon tudnál-e bármit is jobban csinálni.
Talán sokan sugallják, hogy jobban kellene csinálnod. Talán sokan azt látják, hogy nem teszel bele sokat, hogy felneveld a gyerekedet. Talán közben te már szinte belepusztulsz a csinálásba. Lehet, hogy tényleg nem teszel sokat, ez esetben nem biztos, hogy tudok segíteni. De az is lehet, hogy már mindent kipróbáltál, és semmi sem működik. Ha így érzel, akkor engedd meg, hogy megpróbáljak rávilágítani egy új megközelítésre…”
A Kék Erdő alapítvány fő célja: segíteni, támogatni a szenzoros integráció zavarral küzdő gyermekeket és felnőtteket. Ha megvásárolod a foglalkoztatót egy általad meghatározott összeggel, az alapítvány munkáját támogathatod vele. Itt találod.
Emese azt is elárulta, hogy már dolgoznak a következő közös projekten, Manóka kalandjain, aki segít a gyerekeknek eligazodni a mindennapokban.
Remélem Számotokra is inspirálóak volt a kis pillangó és Emese története.
Ha tetszenek itt a Hatszínvirág blogon lévő tartalmak, iratkozz fel a Hatszínvirág Hírlevekre, hogy értesülj a friss információkról (havi 1-2 levél a legfrissebb cikkekkel, programokkal), és/vagy csatlakozz a FB oldalamhoz, ahol hetente többször harmónia- és egészség tippekkel, ajánlókkal, gondolatébresztő idézetekkel várlak a testi-lelki feltöltődés jegyében.
Szeretettel,
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: